İçmimarlar Forum Interior'da buluşuyor

15/03/2016

RADİKAL - İçmimarlar Odası İstanbul Şube’nin desteği ve Microsoft Ana Sponsorluğunda düzenlenen Forum Interiors İçmimarlık Fuar ve Konferansı 17-20 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde (İFM) yapılacak. Senexpo Uluslararası Fuarcılık şirketi tarafından düzenlenen konferans, Amerikalı sosyal bilimci Fred Kent’i konuk ediyor. Türkiye’de önemli mimari projelere imza atmış içmimar, mimar ve tasarımcıları bir araya getiren konferansın konuşmacıları arasında; Yılmaz Zenger, Mustafa Toner, Atilla Kuzu, Levent Çırpıcı, Bersun Ertürk, Burcu Aydınalp Egel, Deniz Üner, Didem Güven, Emre Evrenos, Kenan Pençe, Lütfi Büyüktopbaş, Nazar Şigaher, Onur Karlıdağ, Pelin Peker, Sıla Karakaya gibi isimler bulunuyor.

Konferansın danışman kurulu Başkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’nin değerli hocalarından oluşuyor. İçmimari alanında kapsayıcı ve birleştirici bir platform olmak iddiası ile yola çıkan İçmimarlık fuarı iç mekan ürün ve tasarımlarını kulanıcıyla buluşturmayı ve sektörün tüm bileşenlerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Fuar, içmimarlığın kapsam ve değerini, güncel uluslararası odaklarla tartışarak toplumun bu konudaki farkındalığını arttırmayı amaçlıyor. Işık Olsun! / Interiors: Let There be Light! / Işık Olsun! sloganıyla yola çıkan Forum Interior’da bu yıl “İnsan Odaklı İç Mekanlar / Human Centered Interiors” teması ile öne çıkıyor.

Etkinliğin Ana sponsorluğunu Microsoft üstlenirken diğer sponsorlukları Hüppe Ofissan, Samet, Gizir Ahşap, C.F. Prodüksiyon- Playback, Papatya Mobilya,  Alligator markasıyla Filli Boya, Trakya Cam, Yenkur Mobilya- Uttermost, B&T design, Avonni, Donatti Home Design üstleniyor.
 
Mobilya ve dekorasyon, mutfak, banyo, seramik, aydınlatma, duvar kaplamaları, Zemin kaplamaları, kapılar, pencereler, aydınlatma tasarımları, dekoratif ve hediyelik eşyalar gibi iç mekanı oluşturan bir çok çok ürünün, içmimarlık ofislerinin tasarım ve uygulamaları ile birlikte görücüye çıkacağı, Forum Interior İçmimarlık Fuar ve Konferansları; modern yaşam alanlarında estetik ve konfor sağlayacak çözümlerin odağı olacak.

 

 

BUNU OKUYAN BUNLARI DA OKUDU