Radikal okurları yılın en iyilerini seçti

29/12/2015

RADİKAL – Dokuz ayrı kategoride 2015’in en iyilerinin okuyucularımız tarafından belirlendiği Radikal anketinin kazananları belli oldu. Yılın en iyi sinema filmi, TV dizisi, kadın ve erkek oyuncuları, kitabı, sergisi, tiyatro oyunu, müzisyeni ve yılın magazin olayı kategorilerinde Radikal editörleri tarafından belirlenen adayları okuyucularımızın oylarına sunduk. İki hafta süren oylama dün akşam sona erdi.
Binlerce okurumuzun oy kullandığı anketin sinema filmi dalındaki galibi, gişenin de galibi olan, Selçuk Aydemir’in yönettiği, Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın rol aldığı ‘Düğün Dernek 2 – Sünnet’ oldu.  
‘Yılın En İyi TV Dizisi’ kategorisinde zirveye oturan dizi ise ‘Poyraz Karayel’ oldu. ‘Yılın En İyi Kadın Oyuncusu’ dalında kazanan ‘Kiralık Aşk’ dizisiyle yıldızı parlayan Elçin Sangu olurken, ‘En İyi Erkek Oyuncu’ kategorisinin birincisi Sangu’nun aynı dizideki rol arkadaşı Barış Arduç olarak belirlendi.
Radikal okurları ‘Yılın Müzisyeni’ dalında Mabel Matiz’i zirveye oturturken, ‘Yılın Sergisi’ kategorisinin birincisi SALT Galata ve SALT Beyoğlu’nda düzenlenen ‘Nerden geldik buraya?’ oldu. Radikal okurları ‘Yılın en magazin olayı’ kategorisinde, H&M mağazasında kasım ayında yaşanan ve ünlü simaların da görüntülendiği ‘Balmain izdihamını’ birinci seçti. Ahmet Ümit’in İttihat ve Terakki üzerinden devletin derinliklerini anlattığı son romanı ‘Elveda Güzel Vatanım’ı ‘Yılın Kitabı’ seçilirken, ‘Yılın En İyi Tiyatro Oyunu’ kategorisinin birincisi, Genco Erkal’ın 1965’ten beri ara ara sahnelediği ve 2015’te yeniden sahneye koyduğu ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ oldu.

İŞTE TAM LİSTE

Yılın En İyi Sinema Filmi:
Düğün Dernek2-Sünnet
Yılın TV Dizisi: Poyraz Karayel
Yılın En İyi Kadın Oyuncusu: Elçin Sangu
Yılın En İyi Erkek Oyuncusu: Barış Arduç
Yılın En İyi Müzisyeni: Mabel Matiz
Yılın En İyi Sergisi:
Nerden geldik buraya? - SALT Galata, SALT Beyoğlu
Yılın Magazin Olayı: H&M Balmain izdihamı
Yılın En İyi Kitabı: Elveda Güzel Vatanım - Ahmet Ümit
Yılın En İyi Tiyatro Oyunu: Bir Delinin Hatıra Defteri - Genco Erkal

BUNU OKUYAN BUNLARI DA OKUDU