Credo'yla büyülendik

02/05/2004
İSTANBUL - Önceki akşam 'Credo' adlı mültimedya gösterisinin dünya promiyeri gerçekleşti İstanbul'da Aya İrini'de, aynı anda Karlsruhe'de, Belfast'ta, Kudüs'te. Latince 'İnanıyorum' anlamına gelen Credo, United Colours of Benetton'un iletişim ve araştırma merkezi Fabrica'nın Karlsruhe Şehir Tiyatrosu'yla birlikte sahneye koyduğu bir mültimedya müzik gösterisi.
Almanya Karlsruhe'de 90 kişilik orkestranın başlattığı konsere uydu bağlantısıyla İstanbul, Belfast ve Kudüs' teki yerel müzisyenler eşlik etti. Projenin İstanbul ayağındaki müzisyenler Gonca Girgin, Neşet Kırşehirli ve Hakan Kaya dünyaya Mevlana'nın 'Ne olursan ol, yine gel' sözleriyle barış ve kardeşlik çağrısı yaptı.
Farklı dil ve disiplinlerin; müzik, video, görüntü, tasarım ve teknolojinin birbirini tamamladığı 100 dakikalık bu hayli büyüleyici, sıradışı, interaktif performans 'dini ve etnik birliktelik' temasıyla hazırlandı. Müziğini Andrea Molino'nun bestelediği 'Credo, 2005 yılında İstanbul Müzik Festivali'nin açılış konseri olacak. (Kültür Sanat)

BUNU OKUYAN BUNLARI DA OKUDU