Navara tekrar liderlik için geldi

24/03/2016

Nissan’ın 80 yıllık Pick-Up deneyiminin yansıması niteliğinde olan yeni Navara, Pick-Up sınıfına tamamen yeni standartlar getiriyor. Yeni nesli geliştirirken, Navara'nın üstün off-road yeteneklerini, dayanıklılığını korumanın yanında konfor özelliklerini artırmak en önemli öncelik oldu. Sağlam ve güçlü bir şasiye sahip olan yeni model kullanım kolaylığı ve pratikliği daha da artıran bir dizi yeni mühendislik çözümlerini bünyesinde barındırıyor. Qashqai, X-Trail ve Juke gibi geniş kitlelere ulaşan SUV modellerle aynı DNA’yı paylaşan yeni Navara, bünyesinde barındırdığı otomobil benzeri stil, konfor ve kalite özelliklerinin yanı sıra sınıfında ilk olan teknolojilerle Pick-Up pazarına tamamen yeni standartlar getiriyor. Yeni Navara ile birlikte sunulan 3 yıl veya 100 bin km üretici garantisi, Nissan’ın araçlarına olan güveninin kanıtı niteliğini taşırken, aynı zamanda tüketicinin içinin daha rahat olmasını sağlıyor.

 

Standartları yükseltecek 

 

Nissan, hayata geçirdiği inovasyonlarla ayrıcalıklı özellikleri tüm sürücüler için ulaşılabilir hale getirmeyi hedefliyor. Söz konusu hedefin yansıması olarak yeni Navara, bir dizi araç içi yeni teknolojiyi kullanıma sunuyor. En güncel konfor ve güvenlik donanımlarının gecikmeli olarak devreye alındığı bir sınıfta Nissan, Navara’da sunduğu araç içi teknolojileriyle yeni standartlar belirliyor. Daha çok SUV sınıfında kullanılan; 4 kameralı Çevre Görüş Sistemi (AVM) ile donatılan yeni Nissan Navara, Pick-Up pazarında daha önce görülmemiş bir teknolojiyi kullanıma sunuyor.

 

Yüksek taşıma ve çekme kapasitesi

 

Kargo alanını daha kullanışlı hale getirmek üzere 67 mm uzatılan yeni Nissan Navara’nın kargo alanı sınıfının en iyi değeri olan 1.578 mm’ye ulaştı.Nissan, Pick-Up kullanıcılarının beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda tüm Navara versiyonlarının taşıma ve çekme kapasitelerini geliştirdi. Tüm versiyonlarda 1 ton yük taşıma kapasitesine sahip olan yeni Nissan Navara, 3.500 kg römork çekme kapasitesiyle beklentileri en iyi şekilde karşılıyor.

 

“Pick-Up pazarında yeniden lider olacağız”

 

Basın toplantısında 2016 Uluslararası En İyi Pick-Up Ödülü’nün sahibi yeni Nissan Navara’yı değerlendiren Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü Sinan Özkök, "Yeni Nissan Navara ile sürdürülebilir büyüme stratejimiz çerçevesinde, uzun yıllardır başarıyla yürüttüğümüz SUV segmenti liderliğimizin yanında, tecrübeli olduğumuz Pick-Up segmentinin liderliği için de tüm kozlara sahip olduğumuzu düşünüyorum. Nissan olarak ilk Pick-Up modelimizi 1935 yılında ürettik. 80 yılık süre içinde 180 ülkede 14 milyonun üzerinde kişiye ulaşan Nissan Pick-Up modelleri kimi zaman ailenin bir üyesi, kimi zaman ise profesyonel kullanıcının iş ortağı olarak yoluna devam etti. Bugüne kadar Türkiye pazarında 45.000 adetten fazla Nissan Pick-Up satıldı. Köklü ve son derece başarılı Nissan Pick-Up geçmişimizi aynı başarıyla geleceğe taşıyacağımıza ve sahip olduğumuz bu deneyim ve bilgi birikimi ile Pick-Up pazarında tekrar lider olacağımıza inanıyorum.”

BUNU OKUYAN BUNLARI DA OKUDU