Samsun'da özel hastanede yangın: Hastalar sedyeyle bahçeye çıkarıldı

03/03/2016

SAMSUN – Samsun’un Atakum ilçesinde bulunan özel bir hastanenin ana binası ile ek bina inşaatı arasında iddialara göre içerisinde kimyasal madde bulunan bir varilin patlaması sonucu yangın çıktı. Hastanenin birçok bölümüne basan duman sonucu hastalar ve yakınları büyük panik yaşadı. Hastaların sedyelerle hastane dışına çıkarıldığı yangında itfaiye ekipleri uzun çalışmalar sonrasında yangını kontrol altına alarak söndürdü.

Çıkan yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Rıza Zengin, "Bize hastane yanında bir bina yangını olarak geldi. Ekipler çıktığında yoğun dumanı fark ettiler. Ulaştıklarına ekipleri binanın giriş katı ile yeni yapılan bina arasında yandığını görerek müdahale ettiler. Bütün binayı taradık. İncelemede binaların arasında bir bölümde başladığı, içinde kimyasal madde olan 4 varilde alev içinde kalarak patlamaya neden oldu. Oradan da yalıtım malzemelerine sıçradı ve yangın genişledi. Yangını tamamen kontrol altına aldık. Şuanda inceleme çalışmaları devam ediyor" dedi.

Öte yandan olay yerinde geniş çaplı önem alan emniyet güçleri de konuyla ilgili soruşturma başlattı.

HASTANE YÖNETİMİNDEN YAZILI AÇIKLAMA

Samsun’da özel bir hastanede çıkan yangının ardından hastane yönetimi tarafından olayla ilgili yazılı açıklama yapıldı. Hastanenin ek bina inşaatında, izolasyon malzemelerinden çıkan yangın nedeniyle hastane dış cephesinde hasar oluştuğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı : "Yangının çıktığı inşaat, dış cephe çalışmaları tamamlanmış olduğu için, dışarıdan bakıldığında hastanemizin faaliyette olan bir bölümü algısı yaratmaktadır. Ek bina inşaatında çıkan yangın büyümeden kontrol alınmış, herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmamıştır. Tedbir amaçlı hasta katları boşaltılmıştır. 4 yoğun bakım hastamız 112 komuta kontrolünde diğer hastanelere sevk edilmiştir."

(Hakan AKGÜN / DHA)

 

BUNU OKUYAN BUNLARI DA OKUDU