Ahmet Çakar kimdir?

15/09/2014

Ahmet Çakar, hem bir eski hakem hem de eski bir hekim olarak, bugün yer aldığı noktada kariyerinin başındaki çizgisinden uzak bir görüntü çiziyor. Peki kimdir bu Ahmet Çakar ve hayatlarımıza nasıl girmiştir?

1962 yılında Çankırı'da doğan Ahmet Çakar, İstanbul Erkek Lisesi'nin 1980 mezunlarındandır. Babası gibi bir hekim olmak isteyen Çakar, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun bir doktor olarak iş hayatına başlamıştır. 50 yıllık bir ömrü geride bırakmış olan Çakar, doktorluk yaptığı yıllarda hakemliğe merak salmış, ve 3. Lig maçlarından Şampiyonlar Ligi maçlarına kadar bir çok yerel ve uluslararası düzeyde maç yönetmiştir. 1997'de düdüğünü asan Çakar,  kariyerine köşe yazarı ve futbol yorumcusu olarak devam etmiştir.

Özellikle 2001-2004 döneminde Telegol programında büyük bir çıkış yapan Çakar, 2004 yılında çalıştığı sağlık ocağından çıkarken silahlı saldırıya uğramıştır. Vücuduna isabet eden beş kurşunla bu kazayı atlatan Çakar, taburcu olduktan sonra tehditler almasına rağmen spor yorumculuğuna devam etmiştir.

Zor Karar, Şansa Bak gibi yarışma programlarında sunuculuk deneyimleri de yaşayan Çakar en son Var mısın Yok musun adlı yarışmada sunucu olarak izleyici karşısına çıkmıştır.

Aktif futbol yorumculuğu hayatına devam eden Ahmet Çakar, sansasyon yaratan açıklamalarıyla sürekli gündemde olan bir isimdir.

@AhmetCakarr Twitter hesabıyla da sürekli gündeme gelen iletiler paylaşan eski hakem, daha uzun yıllar futbol dünyasında konuşulacağa benziyor.

BUNU OKUYAN BUNLARI DA OKUDU