iPhone'un ilk sahipleri belli oldu

26/09/2008İSTANBUL- İstanbul, Ankara ve İzmir'de satışına gece yarısı başlanan iPhone cihazlarının ilk sahipleri belli oldu. İstanbul’da Yekta Fırtına Kanyon alışverişinde iPhone'una kavuşurken, İzmir'de ise şanslı kişi insan kaynakları müdürü Zeynep Doğan oldu.
İstanbul'da, Bağdat Caddesi Vodafone Store ve Kanyon Apple Premium Reseller Troy’daki iPhone cihazlarının satışı nedeniyle çeşitli şovlar, DJ performansları ve dans gösterileri yapıldı.

Kanyon Alışveriş Merkezinde toplanan kalabalık, etkinliklerin ardından satışın başlaması üzerine Vodafone'un mağazasına girdi. Yekta Fırtına adlı genç, ilk iPhone’u mağaza yöneticisi Bülent Eryüzlü’den satın aldı.

İPhone’un İzmir'deki ilk sahibi ise insan kaynakları müdürü Zeynep Doğan oldu. Doğan “Uzun zamandır Türkiye'ye geleceği biliniyordu. Teknolojiyle aramın iyi olması, çalışan bir bayan olmam sebebiyle sürekli ofis dışında bulunmam, iPhone'da internet özelliğinin ve bluetooth'un bulunması sebebiyle faydalı olacağını düşündüm ve bu ürünü tercih ettim” dedi.

İzmir’deki Phone satışları ilk kez Karşıyaka çarşısında saat 24.00 sıralarında teknolojik ürünler satılan bir mağazada (Ringtel) satışa çıkarıldı. Mağaza önünde İPhone meraklıları gece yarısından itibaren toplanmaya başladı. Firma sahibi Gaffar Akkel, “Türkiye'de ilk defa günün ilk dakikalarında merakla beklenen ürünü kullanıcılarla buluşturduk, yasal olarak ilk defa satışa çıktı. İnternet özelliği sayesinde kısa sürede internete bağlanabilecekler, dokunmatik ve yüksek çözünürlüğe sahip ekranı var. 6 mağazamızda pilot ürün olarak satışa çıkarılan ürünü alabilmek için 350 kişi kayıt yaptırdı. Özellikleri sebebiyle Türkiye'de lider ürün pozisyonuna yükseleceğini düşünüyorum” dedi. (dha,aa)

BUNU OKUYAN BUNLARI DA OKUDU